Jak předcházet vzniku pigmentových skvrn

Pigmentové skvrny trápí mnoho žen i mužů. Mohou se objevit v obličeji, na krku, rukou i v dekoltu. Ideální je, když dokážete jejich vzniku předejít správnou péčí o pleť. A pokud se přeci jen objeví, poradíme vám, jak se tmavých flíčků účinně zbavit… 

Hyperpigmentace: Jak vypadají pigmentové skvrny

Jako pigmentové skvrny se označují tmavé flíčky, kde je zvýšené množství melaninu, tedy přírodního tmavého barviva. Nejedná se o zdraví nebezpečný problém, nicméně na kůži, zejména v obličeji, mohou působit nevzhledně. Příčinou nahromaděného pigmentu (hyperpigmentace) může být například věk, hormonální změny, roli sehrávají i geny, ale vliv má také působení UV záření.

Prevence: Jak na pigmentové skvrny v obličeji

Mnohé faktory, jako je dědičnost, ovlivnit nemůžeme. Před některými vlivy ale naopak lze kůži chránit. Prevencí, jak předcházet pigmentovým skvrnám v obličeji, je používání kvalitního opalovacího krému, anebo ještě lépe ranního pleťového krému se SPF, který navíc respektuje typ vaší pokožky. Nejen, že tedy chrání před škodlivým UV zářením způsobujícím hyperpigmentaci, ale současně pokožku také hydratuje, minimalizuje vrásky či rozjasňuje.

Náš tip:

Tónovaný hydratační a zpevňující krém na obličej Perricone MD High Potency se SPF 30

Obsahuje perleťové mikrokapsle s pigmentem, který se při aplikaci pomalu uvolňuje. Pleť je přirozeně tónovaná a současně chráněná ochranným faktorem SPF 30 před UV zářením. Lehce se vstřebává, dodává okamžitou hydrataci a redukuje vzhled jemných vrásek a nedokonalostí.

Nejlepší krém na pigmentové skvrny

Krém na pigmentové skvrny by měl pleť nejen chránit před vlivy vnějšího prostředí, včetně minerální ochrany před sluncem, ale také o ni pečovat. Účinnou látkou, která pomáhá bojovat s hyperpigmentací a neutralizovat volné radikály, je vitamin C. Má antioxidační a protizánětlivé účinky, proto pleť tonizuje, regeneruje a sjednocuje její tón.

Vitamin C v kosmetických produktech však může na pokožku působit dráždivě, proto Dr. Nicholas Perricone vytvořil patentovanou látku ester vitaminu C vzniklou smísením kyseliny L-askorbové a kyseliny palmitové – mastné kyseliny odvozené z palmového oleje. Tato revoluční ingredience je rozpustná v tucích, nikoliv ve vodě, a snáze se proto vstřebává. Pronikne až 7× více do hlubokých vrstev pokožky. Současně je méně dráždivá než klasický vitamin C a vysoce stabilní.

Náš tip na krém s esterem vitaminu C

Hydratační rozjasňující krém Vitamin C Ester Photo-Brightening Moisturizer Broad Spectrum SPF 30

Hydratuje a poskytuje celodenní ochranu před škodlivými vnějšími vlivy, navíc obsahuje minerální ochranu před UV zářením. K účinným složkám patří kromě esteru vitaminu C také alfa lipoová kyselina redukující vzhled vrásek a zvětšených pórů.

Vhodná kosmetika: Co na pigmentové skvrny v obličeji

S pigmentovými skvrnami vám pomohou bojovat nejen krémy, ale i další kosmetické přípravky. Sestavte si proto vhodnou rutinu, která bude vyhovovat potřebám vaší pleti. Ester vitaminu C naleznete například v těchto produktech:

  • Rozjasňující čistící gel: Odstraňuje nečistoty a pokožka zůstává po použití hladší a zářivější. Díky obsahu DMAE a komplexu mědi viditelně zlepšuje pevnost a pružnost.
  • Rozjasňující sérum na obličej: Silné, ultra jemné sérum obsahuje také skvalen, který viditelně redukuje jemné vrásky a diskolorace, a přírodní antioxidant – extrakt z listu rozmarýnu. Okamžitě zvyšuje jas pleti a postupně minimalizuje vznik tmavých skvrn a diskolorací.
  • Bezoplachový denní rozjasňující a exfoliační peeling: Ultra silná směs kyseliny glykolové, glukonolaktonu a pěti ovocných extraktů postupem času minimalizuje matný vzhled a nerovnoměrnou texturu pleti. Zanechává pleť viditelně zdravější, vypnutou, rozjasněnou a postupně ji zbavuje diskolorací i tmavých skvrn.
  • Ferulický rozjasňující oční krém: S hyperpigmentací se můžeme setkat i v oblasti okolo očí, kde je pokožka velice tenká a citlivá. Tento oční krém s revolučním složením dramaticky redukuje vzhled tří nejčastějších typů podočních diskolorací. 

Náš tip:

Rozjasňující trio Vitamin C Ester

Zvýhodněná sada, díky které ušetříte více než 500 Kč, obsahuje tři oblíbené produkty: Vitamin C Ester Rozjasňující čisticí gel (59 ml), Vitamin C Ester Rozjasňující sérum na obličej (30 ml) a Vitamin C Ester Hydratační rozjasňující krém, SPF 30 (59 ml).

Jak se zbavit pigmentových skvrn na obličeji

Pokud vás trápí pigmentové skvrny na obličeji, které se vytvořily vlivem slunečního záření, věku (tzv. stařecké skvrny) anebo jsou následkem jizev, vsaďte na lokální péči. Intenzivní péče pomáhá zmírnit nejodolnější pigmentace, včetně stařeckých skvrn, tmavě hnědých slunečních skvrn a jizev způsobených věkem, UV zářením a vyrážkami.

Náš tip:

Lokální péče proti pigmentovým skvrnám Intensive Dark Spot Treatment

Obsahuje tři formy vitaminu C: patentovaný ester vitaminu C, spolu s alfa-arbutinem a resorcinolem, které podporují rovnoměrnější vzhled pokožky obličeje, rukou a těla. Aplikujte ráno a večer na inkriminovaná místa po očištění pleti. Jestliže používáte přípravek ráno, nezapomeňte následně nanést produkt se SPF ochranou.

Jak odstranit pigmentové skvrny na obličeji: Odstranění laserem

Nežádoucího zabarvení pokožky se můžete zbavit také za pomoci laserového světla. Odstranění pigmentových skvrn laserem zajišťují dermatologické kliniky, případně kliniky estetické medicíny. Cena záleží na velikosti pigmentové skvrny.

Jak zakrýt pigmentové skvrny

Abyste potlačili nedokonalosti, naneste na pleť podkladovou bázi a pleťový perfektor, který sjednotí pleť a pomáhá zakrýt pigmentové skvrny. Lze jej využívat jak samostatně, tak i jako neviditelnou bázi, jež „uzamyká“ make-up na pleti a zajistí jeho delší výdrž. Současně snižuje lesk a nadbytečnou mastnotu.

Náš tip

Podkladová báze a pleťový perfektor No Makeup Skincare

Redukuje zvětšené póry, vrásky, začervenání a nejednotnou texturu a vytváří rozostřený efekt se saténovým finišem, potlačující nedokonalosti.