Nejčastější typy diskolorací pod očima a jak na ně vyzrát

Snažíte se mít dostatek spánku, poctivě berete prášky na alergii, pravidelně používáte oční kréma diskolorace a tmavé kruhy pod očima jako by prostě odmítaly zmizet? Velmi pravděpodobně to není jen váš pocit, ale skutečnost. Pokožka kolem očí je extrémně choulostivá a náchylná k poškození, a tak skutečně často tmavne, otéká, ochabuje – a s přibývajícím věkem se na ní objevují vějířkovité a další vrásky.

Tady ovšem obecně známá fakta končí. Málokdo už ví, že diskolorací pod očima existuje několik typů podle převažujícího zabarvení: do hněda, do modra a do červena. Každá z nich má jiné příčiny a vyžaduje jiný přístup, máme-li se jí účinně zbavit. Snažit se je minimalizovat přípravkem, který není určen přímo pro váš typ (nebo typy – samozřejmě je možné mít i více druhů diskolorací najednou), je jako chytat vítr do čepice.

Ale nezoufejte, naděje by tu byla! Pokud se toužíte zbavit všech typů podočních diskolorací naráz, máme pro vás řešení.

Jak vyzrát na diskolorace a tmavé kruhy?

Hledání jednoho zázračného přípravku, který vyřeší ideálně všechno najednou, je často zdlouhavé a vyčerpávající. Je tu ale jeden, který by vám neměl uniknout: Vitamin C Ester CCC+ Ferulický rozjasňující oční krém od Perricone MD.

Krém, který rozjasňuje, rychle se vstřebává a obsahuje tři různé formy vitaminu C, kyselinu ferulovou, peptidy a biomimetický ovesný protein. Tato vysoce účinná kombinace choulostivou oblast očního okolí zpevňuje, zvláčňuje a zanechává ji zklidněnou a projasněnou.

Jak ale dokáže zároveň minimalizovat všechny tři nejčastější typy diskolorací pod očima? Rozeberme si je jednu po druhé.

Tmavé, do hněda zabarvené kruhy pod očima

Příčina: Do hněda zabarvené diskolorace vznikají kvůli nadprodukci nebo nerovnoměrnému rozložení melaninu v pokožce. Často za tím stojí poškození způsobené slunečními paprsky, podráždění pleti nebo i genetické faktory, které zakládají na hyperpigmentaci.

Řešení: CCC+ Ferulický rozjasňující oční krém obsahuje tři různé formy vitaminu C, včetně ultra nabitého a vysoce stabilního esteru vitaminu C patentovaného přímo Perricone MD. Díky tomu podporuje vzhled pleti bohaté na kolagen, zjemňuje, rozjasňuje a minimalizuje vzhled diskolorací. Kyselina ferulová s antioxidačními a ochrannými účinky efektivně bojuje proti poškození volnými radikály, a navíc stabilizuje vitamin C. Díky tomu krém viditelně projasňuje místa, kde se tmavé kruhy vyskytují, a oči působí svěže a mohou být skutečně doširoka otevřené.

Výsledek: Ve spotřebitelské studii, které se zúčastnilo 109 žen po dobu 28 dní, 87 % účastnic popsalo svou pleť jako více projasněnou a rozzářenou.

Namodralé otoky a váčky

Příčina: Kombinace nedostatečné mikrocirkulace a slabého průtoku lymfy způsobuje sníženou cirkulaci, a neokysličená krev tak snadno prosvítá skrze tenkou pokožku pod očima.

Řešení: Peptidy účinně podporují základní stavební kameny zdravé a mladistvě vypadající pleti a díky tomu viditelně zpevňují a vylepšují její vzhled. Dokážou si tak poradit i s poškozením způsobeným rozpadem kolagenu, jako jsou vrásky nebo ochabující kůže, a zároveň oblast pod očima zjemňují a zmírňují otok.

Výsledek: Ve spotřebitelské studii, které se zúčastnilo 109 žen po dobu 28 dní, 87 % účastnic uvedlo, že vnímají svou pleť jako zpevněnou.

Tip: Lymfatický průtok můžete podpořit jemnou masáží směrem od vnitřního koutku k vnějšímu a zase zpět. Celý proces proveďte třikrát po sobě a opakujte ho každé ráno a večer. Zbavíte se tak nahromaděné tekutiny pod očima a zmírníte otok.

Zarudnutí

Příčina: Zarudnutí bývá obvykle způsobeno podrážděním či alergickou reakcí. Pokožka je často zároveň nepříjemně citlivá nebo vysušená.

Řešení: Biomimetický ovesný protein – molekula inspirovaná ovsem, která viditelně minimalizuje zarudnutí a zároveň zklidňuje a zbavuje pleť přecitlivělosti.

Výsledek: Ve spotřebitelské studii, které se zúčastnilo 109 žen po dobu 28 dní, 75 % žen souhlasilo s tím, že přípravek zmírňuje zarudnutí pleti.

Tip: Uchovávejte svůj oční krém na tmavém a chladném místě. Zachová si tak nejlepší možnou kvalitu a při každém použití bude působit příjemně chladivě.

Dejte sbohem diskoloracím a kruhům a přivítejte svěží a rozzářené oční okolí. A vydechněte si, protože zdlouhavé a vyčerpávající hledání ideálního očního krému skončilo: právě jste našli.