O nás

DR. PERRICONE

Značku Perricone MD založil roku 1997 dermatolog a nutriční specialista Dr. Nicholas Perricone, světově uznávaný odborník na zdravé stárnutí. Dr. Perricone je autorem několika bestsellerů New York Times a držitelem více než stovky amerických a mezinárodních patentů v oblasti léčby poškozené pleti a systémových onemocnění.

„Mým cílem je znaky stárnutí včetně stárnoucí pleti léčit jako nemoci, ne pouze zakrývat problémy,“ vysvětluje Dr. Perricone svůj přístup.

 

1.PERRICONE_03_037_R_small
2.SOCIAL_IMAGE

TŘÍSTUPŇOVÁ FILOZOFIE

Již více než dvě desetiletí představuje Perricone MD holistický, třístupňový systém péče o pleť a tělo. Skládá se ze stravy, esenciálních doplňků stravy a kosmetických přípravků pro pleť s jedinečnými účinnými látkami, jejichž přínos je podložen rozsáhlými klinickými a spotřebitelskými studiemi. Přípravky jsou bohaté na antioxidanty a živiny, které si naše tělo přirozeně vytváří. Protože je tělo rozpoznává jako své vlastní, dostavují se dramatické výsledky. Nejdůležitějším kritériem odborníků Perricone MD při vývoji je účinnost – přípravky musejí fungovat.

 

1. STUPEŇ: PROTIZÁNĚTLIVÁ STRAVA

Nejlepší výživový plán vedoucí k minimalizaci viditelných znaků stárnutí a zmírnění zánětu v těle je jednoduchý. Vyhledávejte netučné zdroje bílkovin a sacharidy s nízkým glykemickým indexem. Upřednostňujte ovoce a zeleninu před rafinovanými, průmyslově zpracovanými potravinami. Potraviny, které milujeme a vy byste měli taky, jsou kuře, divoký losos, ovesné vločky, bobulové ovoce, čerstvá zelenina a zdravé tuky, které se nachází třeba v avokádu, oříšcích nebo olivovém oleji.

 

3.SOCIAL_IMAGE_small
4.SOCIAL_IMAGE_small

2. STUPEŇ: VÝŽIVOVÉ DOPLŇKY

Hladiny antioxidantů v těle se obtížně měří, a proto je nejlepším způsobem, jak zajistit stabilní ochranu organizmu, kontrolovat příjem antioxidantů ve stravě. Naše doplňky stravy poskytují tělu vhodné živiny, které potřebuje, ale nejsou vždy dobře dostupné z potravin, které jíme.

 

 

3. STUPEŇ: POKROČILÁ PÉČE O PLEŤ

Naše produkty navrhujeme tak, aby podporovaly zdravě vypadající pleť a eliminovaly nejviditelnější známky stárnutí. Jsou bohaté na stejné typy antioxidantů a živin, které si náš organizmus přirozeně vytváří sám. Protože naše tělo tyto látky rozpoznává jako své vlastní, rychle se dostavují výrazné účinky. Pokročilá péče o pleť stojí na třech pilířích: účinné ingredience, patentované postupy a viditelné výsledky.

 

5.SOCIAL_IMAGE_small

TEORIE ZÁNĚTU

Dr. Perricone nikdy nepřijal myšlenku, že jemné linie a vrásky musí být neodvratitelnou součástí stárnutí. Základním poznatkem jeho teorie je, že záněty způsobené špatnou výživou, slunečním zářením, stresem a neodbornou péčí o pleť vedou k zesílení působení volných radikálů, což je proces urychlující stárnutí pleti. Dr. Perricone se díky objevu tohoto spojení mezi zánětem a stárnutím pokožky stal známým jako „otec teorie zánětu“.

CO JSOU VOLNÉ RADIKÁLY?

Volné radikály jsou nestabilní molekuly kyslíku. Vznikají během základních metabolických funkcí vlivem slunečního záření, toxinů, kouře a znečištění a mohou poškodit prakticky jakoukoli část buňky, včetně jádra buňky, kde je uložena DNA. Nejvíce však poškozují buněčnou plazmatickou membránu. K poškození dochází, když volný radikál hledá elektron a ukradne ho z membrány buněčné plazmy, čímž poškodí samotnou membránu a zahájí řetězovou reakci aktivity volných radikálů. Tento proces má za následek dehydrataci buněk a jejich stárnutí.

 

CO ZNAMENÁ SPOJENÍ MEZI POŠKOZENÍM VOLNÝMI RADIKÁLY A ZÁNĚTEM?

Existují dva druhy zánětu: viditelný a skrytý. Proces stárnutí je primárně způsoben skrytým zánětem, což je zánět na buněčné úrovni. Napadnou-li a poškodí-li volné radikály buněčnou membránu, vznikne kyselina arachidonová. Tato kyselina následně aktivuje určité enzymy, což vede k zánětu a ke zrychlenému stárnutí.

 

TAJEMSTVÍ KRÁSNÝCH TVÁŘÍ HOLLYWOODSKÝCH HVĚZD

Značku Perricone MD si oblíbila řada známých osobností, mezi nimi například hollywoodské herečky Charlize Theron, Gwyneth Paltrow a Uma Thurman nebo také manželka britského prince Harryho, vévodkyně Meghan. Velkou fanynkou produktů Perricone MD je i světoznámá moderátorka Oprah Winfrey, v jejíž úspěšné show se doktor Perricone objevuje jako host pravidelně už od roku 2004. Často se proto o kosmetice Perricone MD mluví jako o tajemství krásných tváří hollywoodských hvězd.

 

„PERRICONISTKA“

Ženy, které naši kosmetiku používají, tedy „perriconistky“, jsou sebejisté, inteligentní a kultivované. Správný výběr kosmetiky je pro ně klíčový, protože jim umožňuje kontrolu nad svou pletí. „Perriconistka“ roli kosmetiky nezpochybňuje – je pro ni nezbytností, nikoliv luxusem. Ví, že nadešel čas se o svoji pleť starat více než doposud a ráda investuje do kvalitních produktů.

Výrobky Perricone MD neobsahují ftaláty, sírany, parabeny, oleje, mastek, minerální oleje, silikony ani vazelínu. Nejsou testovány na zvířatech. Mnoho produktů Perricone MD zahrnuje inovativní vědecké postupy, které jsou chráněny patentem. Mezi jejich hlavní benefity patří to, že:

  • viditelně vyhlazují, rozjasňují a minimalizují diskolorace pokožky,
  • viditelně napínají ochablou a povislou pokožku,
  • snižují výskyt jemných linií, vrásek a rozšířených pórů,
  • pomáhají chránit a vyživovat citlivou a jemnou pokožku,
  • vyživují pokožku s rychle viditelnými výsledky,
  • způsobují hlubší a rychlejší vstřebávání klíčových ingrediencí.

 

timeline_cz