Slovník ingrediencí

 ingredience2

 

Acetyl-L-Carnitine (ALC): Tonizační & tvarující činidlo

Aminokyselina přirozeně produkovaná tělem. ALC dodává “hubnoucí” a konturovací efekt tím, že vyhlazuje pleť a odstraňuje přebytečnou mastnotu. Je to nezbytná složka pro metabolismus tuků v těle.

Acyl-Glutathion: Mistrovský antioxidant

Hlavní antioxidant v lidském těle složený ze třech aminokyselin. Pomáhá potlačovat vzhled hlubokých vrásek a rýh tím, že chrání a vyplňuje slabou pokožku. Je-li přirozená hladina glutathionu v těle snížená, lokální aplikace může pomoci pleti vypadat hladší a mladistvější.

Kyselina alfa hydroxylová (AHA): Účinná exfoliace pro zářivou pleť 

Organické kyseliny často se nacházející v rostlinách. Napomáhají exfoliaci a hydrataci pleti, která se jejich působením projasní a vypadá mladistvěji. Snadno prostupují pokožkou a pomáhají eliminovat odumřelé kožní buňky. Nabízejí tak alternativu k agresivním mechanickým peelingům. 

Alfa lipoová kyselina (ALA): Nejmocnější přírodní antioxidant  

Mastná kyselina nacházející se v každé buňce lidského těla. ALA redukuje vzhled vrásek a zvětšených pórů. Je rozpustná v tucích i vodě a jako taková je velmi dobře vstřebatelná. Působí spolu s antioxidačním systémem lidského těla. 

Aminokyseliny: Budování pevnější pleti 

Organické sloučeniny, které tvoří více než pětinu lidského těla.  Dodávají hydrataci pro pevnější, hladší a silnější svrchní kožní buňky. Jejich použití v péči o pleť je různorodé. 

Arganový olej: Přírodní zvlhčovač  

Olej bohatý na mastné kyseliny a vitamín E. Zjemňuje pleť a zvyšuje její pružnost tím, že pomáhá zabránit ztrátě vlhkosti. Velikost jeho molekul mu dovoluje prostoupit do pleti rychleji než jiné oleje.

Extrakt z borůvky: Přirozená hebkost

Získaný z plodů borůvky, které jsou bohaté na vitamíny a antioxidanty. Tato účinná přírodní ingredience pomáhá viditelně vyhlazovat vrásky tím, že působí společně s antioxidanty vyskytujícími se v těle. Borůvky jsou skvělým zdrojem vitamínů A, C, E a K. 

Kofein: Přirozený booster energie 

Přírodní stimulant a mocný antioxidant nacházející se ve více než 60 rostlinách.  Kofein pomáhá viditelně pozvednout a rozjasnit pleť tím, že dodává energii svrchním kožním buňkám. Obzvláště prospěšný může být pleti vystavené negativním vlivům prostředí.

Candeia Tree extrakt: Zklidnění a ochrana 

Zklidňuje a zlepšuje vzhled poškozené pleti tím, že jí pomáhá zadržovat vodu. Zlepšení schopnosti zadržet vlhkost napomáhá pleti odolávat každodenním negativním vlivům prostředí.

Extrakt heřmánku: Přirozeně hypoalergenní &  zklidňující  

Tento jemný, na antioxidanty bohatý bylinný extrakt pomáhá viditelně potlačovat jemné vrásky a diskolorace. Proniká snadno do povrchových vrstev pokožky a je ideální pro citlivou pleť kolem očí a rtů.

Chlorofylové mikrokapsle: Přírodní, hloubkově čisticí & detoxifikační 

Chlorofyl je antioxidační pigment bohatý na živiny, který se nachází v řasách. Čistí pleť. Pomáhá odstraňovat nečistoty a mastnotu a je bohatý na hořčík a fytonutrienty.

Citrusový extrakt: Přírodní & jemná exfoliace  

Bohatý na antioxidanty, získávaný z citronů a pomerančů. Viditelně rozjasňuje, vyhlazuje a jemně obrušuje pleť odstraněním odumřelých kožních buněk. Tento jemně svíravý extrakt je vhodný pro problematickou pleť se sklonem k mastnotě. 

Kokosový olej: Hydratace & péče 

Kokosový olej plný vitamínu E pleť hloubkově hydratuje, čímž posiluje její zdravý, zářivý vzhled. Jeho nízká molekulární hmotnost ho činí vysoce vstřebatelným. Pro tu nejlepší péči a hydrataci.

Kokosový extrakt: Koncentrovaný booster hydratace 

Kokosový extrakt je bohatý na antioxidanty a okamžitě hydratuje a vyvažuje, zatímco viditelně minimalizuje vrásky. Kokos je vysoce biologicky dostupný a má vice antioxidantů na váhu než borůvky, zelený čaj nebo červené víno.

Komplex mědi: Účinné posílení pleti a hydratace 

Tento prvek lze nalézt téměř v každé buňce lidského těla; měď postupně viditelně zlepšuje pevnost a pružnost pleti tím, že ji hydratuje a aktivuje. Tento jedinečný komplex nabízí maximální biologickou dostupnost.

Tripeptid mědi: Osvěžení & omlazení 

Tripeptid mědi je účinný, v přírodě se vyskytující komplex se třemi aminokyselinami; výrazně regeneruje suchou pokožku, která znovu získá pevný, hladký a mladistvý vzhled. Tato trojice kyselin má vysokou schopnost absorpce a chrání pleť před škodlivinami z vnějšího prostředí.

Brusnicový olej: Antioxidace & omega mastné kyseliny

Tento za studena lisovaný olej je přírodním zdrojem vitamínu E. Napomáhá vyživovat povadlou pleť a chránit ji před vlivy vnějšího prostředí. Je vysoce vstřebatelný. Jako jediný známý olej obsahuje dokonalý poměr omega-3 a omega-6 mastných kyselin.

Extrakt výhonku řeřichy: Vitamíny & minerály pro rozjasnění 

Tento bylinný extrakt je planý antioxidantů a vitamínů, které pomáhají viditelně projasnit pleť a minimalizovat diskolorace. Působí spolu s antioxidačním systémem našeho těla.  Výhonky řeřichy jsou bohaté na mastné kyseliny a na váhu obsahují více vitamínu C než pomeranče.

DMAE: Okamžité zpevnění

DMAE vzniká přirozenou cestou v lidském mozku a postupně viditelně zlepšuje vzhled povislé kůže. Snadno a rychle se vstřebává, pokožka je viditelně plnější a slouží tak jako podpora vnější vrstvy kůže. Současně ji chrání před vysycháním a škodlivinami z vnějšího prostředí.

Kyselina glykolová: Nejlepší exfoliace

Kyselina glykolová je extrémně účinná alfa hydroxy kyselina (AHA), která provádí okamžitou exfoliaci, hydratuje a viditelně redukuje diskolorace. Její nízká molekulová hmotnost jí umožňuje proniknout hluboko do povrchu kůže, kde působí jako vysoce účinný exfoliant, který je alternativou k méně šetrným mechanickým peelingům. 

Extrakt ze zeleného čaje

Pradávný asijský antioxidant Extrakt ze zeleného čaje je přírodní prostředek, který vyhlazuje pleť, je bohatý na antioxidanty, viditelně minimalizuje diskolorace a osvěžuje suchou pokožku. Používá se již mnoho staletí a patří mezi nejvíce ceněné přísady jak v péči o pleť, tak v holistické péči.

H2 Energy Complex:™ Rychle oživuje unaveně vypadající pleť 

Minerální komplex bohatý na antioxidanty, který vyživuje pokožku a dodává jí energii. Snadno prostupuje do spodních vrstev pokožky pro rychlé, viditelné výsledky.

Konopný olej

Obsahuje optimální poměr omega 3 a omega 6 nasycených mastných kyselin, které hydratují a chrání pleť.

Kyselina hyaluronová (HA): Celodenní hydratace

Přirozená součást struktury pleti, poskytuje nezbytnou hydrataci pro  plnou pleť. Nízká molekulární hmotnost dovoluje HA efektivně prostupovat povrchem pleti. Tato účinná složka hydratuje více než kterákoli jiná známá ingredience přípravků péče o pleť.

Olej ze semen tungovníku moluckého: Hydratace lehká jako pírko 

Olej se vyrábí lisováním semen tungovníku moluckého za studena, je bohatý na živiny a hydratuje, aniž by zanechal na pleti pocit mastnoty nebo aniž by pleť zatěžoval. Pokožka jej snadno vstřebává; na Havaji se používá již po staletí pro péči o suchou a citlivou pleť.

L-Carnitine: Vyhlazení, rozjasnění, pročištění  

Přirozeně se vyskytující aminokyselina, která pomáhá viditelně rozjasnit a vyčistit pleť tím, že povzbuzuje obnovu svrchní vrstvy pleti. Jelikož je přirozeně vytvářena a užívána tělem, je extrémně biologicky dostupná.

Sladový ječmen

Pomáhá minimalizovat podráždění způsobené holením. 

Micelární voda: Čištění bez vody 

Minerální voda s drobnými molekulami oleje (micelami), které odstraňují nečistoty, zatímco zjemňují a pečují o pleť. Micely přirozeně přitahují nečistotu a mastnotu bez vysoušení, což je činí ideálními pro suchou nebo citlivou pokožku.

Mikrořasy: Hydratace & péče 

Jednobuněčné  řasy bohaté na antioxidanty, které rychle hydratují a zjemňují pleť. Vytváří její plný a zdravě vypadající vzhled. Tyto účinné rostliny se vyvinuly před miliony let, jsou extrémně odolné a výživné.

Minerální sluneční ochrana: Pokročilá SPF protekce  

Minerály nacházející se hluboko pod zemským povrchem jsou rozmělněné na velmi jemný prach, který se chová jako zrcadlo a odráží UVA (stárnutí pleti) a UVB (spálení) záření. Mohou být méně dráždivé než tradiční chemické filtry.

Neuropeptidy: Sjednocují povrchové buňky a bojují s vráskami 

Účinné stavební jednotky podobné proteinům, které nabízejí ultimátní viditelný lék proti vráskám, ochablosti, povadlosti a diskoloracím. Neuropeptidy povzbuzují povrchové buňky pleti ke spolupráci díky unikátní chemické struktuře.

Extrakt z ovesného jádra: Zklidňuje, hydratuje &  chrání 

Tento hydratační přírodní extrakt je plný antioxidantů, viditelně pozvedá pleť, vyhlazuje ji a zklidňuje. Jeho molekulární struktura zajišťuje maximální proniknutí do povrchu pleti a činí z něj velmi efektivní rostlinnou ochrannou látku.

Olivové polyfenoly: Antioxidant pro choulostivou pleť 

Fytonutrienty nacházející se v olivách hydratují pleť, zatímco bojují s viditelnou ztrátou pevnosti a jemnými vráskami. Jsou nekyselé a snadno vstřebatelné, proto vysoce efektivní a jemné  k užívání po kosmetických procedurách.

Extrakt z olivových listů: Původní středomořský antioxidant 

Účinný fytonutrient bohatý na oleuropein, který viditelně zklidňuje a zjemňuje pleť, zatímco jí pomáhá zadržet vlhkost. Tento víceúčelový extrakt je využíván po staletí v tradičních lécích po celém světě.

Omega kyseliny 3, 6 & 9: Základní ochrana před ztrátou vlhkosti 

Získávané z ořechů a lněného semínka. Tyto mastné kyseliny pomáhají viditelně vyplnit pleť a zvýšit její jas tím, že posilují ochrannou bariéru pleti a zlepšují její schopnost zadržet vodu. Kyseliny omega 3 and 6 jsou pro nás nezbytnými, ale nevznikají v těle přirozeně.

Papájový enzym: Exfoliace & rozjasnění 

Tento léčivý enzym z tropického ovoce viditelně vyhlazuje a rozjasňuje pleť. Zvyšuje obnovu pleti pomocí exfoliace svrchních kožních buněk. Narozdíl od mnohých exfoliantů je papájový enzym jemný a zároveň velmi účinný.

Peptidy:Posila poškozené pleti

Peptidy tvořené řetězcem aminokyselin viditelně zesilují pokožku a zvyšují její pevnost tím, že podporují stavební jednotky zdravé a mladistvé pleti. Lokální aplikace může zlepšit vzhled narušené pokožky způsobený rozpadem kolagenu, a to včetně vrásek a ochabnutí.

Fytocannabinoidy

Nepsychoaktivní cannabinoidy získávané z konopí setého jsou ceněné pro svoje účinné antioxidační vlastnosti. Přírodně získávané fytocannabinoidy přináší velké antioxidační benefity, které pomáhají pleti se sklonem k mastnotě a vystavené škodlivinám. Pleť vypadá zdravě, zklidněně a osvěženě. Naše fytocannabinoidy jsou extrahovány ze zralých stonků technického typu konopí a nemají žádné účinky na psychiku.

Extrakt z červené řasy: Původní antioxidant z oceánu 

Extrakt získávaný přírodně, bohatý na peptidy, fytonutrienty a antioxidanty. Hydratuje a pečuje o pleť, posiluje její přirozenou ochranou bariéru proti ztrátě vlhkosti. Řasa je jediným známým přírodním zdrojem esenciálního vitamínu B-12.

Retinol: Exfoliace pro urychlené omlazení  

Ultra účinný volně prodejný derivát vitamínu A, který výrazně redukuje vzhled vrásek a diskolorací. Zrychluje exfoliaci svrchních vrstev pleti a jejich obnovu. Unikátní systém pomalého uvolňování pomáhá zachovat tuto nestabilní ingredienci a zklidňovat pleť.

Extrakt z listu rozmarýnu: Bylinný zpevňovač pleti 

Účinný přírodní antioxidant, který pomáhá vypínat pleť. Je vysoce vstřebatelný a ceněný již po staletí pro své tonizační schopnosti.

Kyselina salycilová: Exfoliace zmenšující póry vhodná pro mastnější pleť 

Kyselina salicylová je beta-hydroxylová kyselina (BHA) považovaná za nejlepší volně prodejný prostředek pro péči o mastnější pleť s viditelně zvětšenými póry. Zajistí rychlou a účinnou exfoliaci a odstraňuje odumřelou kůži, která může póry ucpávat. Kyselina salicylová je rozpustná v olejích a proto se snadno vstřebává a umožňuje cílené a efektivní ošetření pleti.

Sibiřský ženšen: 

Zklidňuje pleť, pomáhá jí bojovat se stresem a adaptovat se na škodlivé vnější vlivy, jako jsou extrémní počasí nebo znečištěné ovzduší.

Sójový protein

Hydratuje pleť  a dodává jí potřebnou péči.

Skvalen: Hydratace & výživa 

Vyskytuje se přirozeně v lidském těle. Získává se z olivového oleje. Skvalen hydratuje a pomáhá viditelně redukovat jemné vrásky a diskolorace. Efektivně se vstřebává do pleti, dodává vysokou hydrataci a vyživuje kožní buňky.

Extrakt kurkumy: Antioxidační superkoření  

Toto koření je bohaté na antioxidanty a fytonutrienty. Pochází z jihovýchodní Asie. Zachovává, obnovuje a chrání mladistvý vzhled. Působí společně s přirozeným antioxidačním systémem těla. Tento víceúčelový lék je ceněn v Indii a Číně už po tisíciletí.

Vitamín B3: Tmavé skvrny a povadlá pleť 

Vitamín B3 je pro tělo nezbytný a jeho působením se minimalizuje viditelnost tmavých skvrn a pleť se postupně stává zářivější. Rychle se do pokožky vstřebává a viditelně snižuje hyperpigmentace i diskolorace.

Vitamín B5: Redukce ztráty vody 

V přírodě se vyskytuje například v brokolici. Hydratuje a zjemňuje pleť tím, že pomáhá svrchní vrstvě pleti vázat a uchovat vodu. Pomáhá pleti bránit se potenciálně dráždivým látkám.

Vitamín B6: Přeměna textury pleti 

V přírodě se vyskytuje například v banánech. Pomáhá viditelně zlepšovat texturu pleti a její hydrataci. Působí v těle společně s antioxidačním systémem pro zdravě vypadající pleť.

Ester vitamínu C: Super rozjasnění & vyhlazení

Silnější, vysoce stabilní a méně abrazivní forma vitamínu C bohatého na antioxidanty. Ester podporuje vzhled pleti bohaté na kolagen a viditelně vyhlazuje, rozjasňuje a minimalizuje diskolorace. Narozdíl od tradičního vitamínu C je rozpustný v tucích a jednoduše vstřebatelný pro maximalizaci antioxidačních účinků.

Vitamín E: Super výživa pro pleť

Tento hydratující antioxidant s regenerační schopností se nachází v mandlích a avokádu, viditelně minimalizuje jizvy a diskolorace a díky jeho působení pleť postupně získává hladší vzhled. Jedinečná chemická struktura umožňuje vitamínu E proniknout do povrchu pokožky a tam výrazně dlouhodobě působit.

Směs vitamínů F: Ultimátní ochrana před ztrátou vlhkosti 

Oleje z konopných, chia a makadamových semínek obnovují plnost pokožky a vytvářejí zdravý zářivý vzhled pomocí intenzivní hydratace a zlepšení hydratační bariéry. Vitamíny F jsou nezbytné, ale v těle se přirozeně nevytvářejí.