Péče po létě: Dopřejte své pleti regeneraci a hydrataci!

Pro pleť je léto náročným obdobím, jelikož je vystavena UV záření, chloru z bazénů či soli z mořské vody. To vše může způsobit dehydrataci, předčasné stárnutí a jiné nepříjemnosti. Dopřejte proto po prázdninách své pokožce extra péči, aby se mohla zregenerovat...

Jistě je pro vás samozřejmostí chránit během léta svou pokožku SPF ochranou. Přesto však pobyt na horkém slunci může vaši pleť zbarvit, vytvořit tmavé skvrny, anebo se můžete potýkat s dehydratací pleti a následně i zvýrazněním jemných linek a vrásek. Po létě se také často objevují ucpané a rozšířené póry, protože přebytečná mastnota, nečistoty, pot a opalovací krém je při vysokých teplotách snadno ucpávají.  

Naštěstí správné produkty péče o pleť mohou po létě účinně obnovit rovnováhu vaší pleti a zaměřit se na všechny její problémy. Existují způsoby, jak pleť hloubkově vyčistit, napravit její poškození a vyrovnat hladinu hydratace.

Pusťte se do hloubkového čištění a exfoliace

Hloubkové čištění pomůže odstranit přebytečnou mastnotu nejen na povrchu, ale také v pórech, kde se mohou během letních aktivit nashromáždit nečistoty, které zevnitř roztahují stěny pórů a tím je zvětšují. Jsou-li póry zanesené, ztrácejí časem svou pružnost a zůstávají roztažené. Ucpané póry navíc mohou vést ke vzniku akné. Proto je rychlé vyčištění velmi důležité. Pro regeneraci pokožky je klíčová exfoliace. Exfoliační peeling urychluje odstraňování odumřelých kožních buněk a pomáhá tak vyhlazovat nerovnoměrnou texturu a zároveň navrací pokožce přirozený zářivý look.

Zbavte se tmavých skvrnek od slunce

Není neobvyklé, že v létě se objevuje na pleti více pigmentace než v jiných ročních obdobích. Protože jsou v prázdninových měsících intenzivnější UVB paprsky, mohou přispět k nerovnoměrnému tónu pleti, hnědým skvrnám a změně barvy pleti. UV záření spouští melanocyty (buňky vytvářející pigment), aby vyplavovaly více pigmentu. Vystavení slunečním UV paprskům může časem vést také ke vzniku jemných linek a vrásek. Ideální je prevence – tedy chránit pokožku před UV zářením používáním SPF ochrany. Ale i ve chvíli, kdy se tmavé skvrny nebo změna barvy objeví, je možné s hyperpigmentací bojovat. Účinnou zbraní jsou přípravky s esterem vitaminu C, které se zaměřují na nerovnoměrný tón pleti a obnovují její strukturu, přičemž poskytují mimořádně silné rozjasnění a vyhlazení.

Náš tip:

Vitamin C Ester Denní rozjasňující a exfoliační peeling

Vyzkoušejte tekutý bezoplachový peeling s lehkou citrusovou vůní pro okamžitě rozjasněnou, hladší a zářící pleť. Obsahuje ester vitamínu C, ultra silnou směs kyseliny glykolové, glukonolaktonu a pěti ovocných extraktů a kyselinu ferulovou, což je rostlinný antioxidant, který redukuje jemné linky, vrásky a tmavé skvrny.

Vyživujte a hydratujte

V létě se můžete setkat s celou řadou vlivů, které odvádějí vlhkost z pokožky. Kromě slunce je to také slaná voda, chlór nebo třeba i klimatizace. Než převezme svou vládu podzim, dopřejte proto své pokožce intenzivní výživu a hydrataci. Ředitelka vzdělávacího oddělení společnosti Perricone MD Rosalba Martoneová, uvádí, že pro péči po opalování jsou úžasné zejména kyselina hyaluronová a omega mastné kyseliny. „Přidání kyseliny hyaluronové a/nebo omega mastných kyselin po slunění zajistí pleti okamžitou hydrataci a zároveň ochrání její hydratační bariéru,“ říká odbornice. Produkty s těmito složkami přispívají ke zklidnění a poskytují úlevu pleti po opalování.

Jak na dokonalou hydrataci a regeneraci?

  1. krok: Používejte ráno a večer intenzivní hydratační sérum. Vmasírujte jemnými pohyby směrem vzhůru do vyčištěné, vlhké pokožky obličeje a krku.

Náš tip:

Intenzivní hydratační sérum s kyselinou hyaluronovou

High Potency Classics Intensive Hydrating Serum je lehké, hloubkově vyživující a hydratační sérum pro pružnou a hladkou pleť. Díky čtyřem různým formám a dvěma stavebním blokům kyseliny hyaluronové okamžitě doplňuje potřebnou hydrataci a zanechává pokožku zpevněnou, vyhlazenou a plnější.

  1. krok: Až se sérum plně vstřebá, naneste krém, který dodává intenzivní hydrataci a důkladně doplní a chrání přirozenou bariéru pokožky.

Náš tip:

Noční krém s retinolem pro obnovu pleti High Potency Classics

Bohatý, ultra výživný hydratační krém pracuje přes noc s třemi formami retinolu, aby pomohl podpořit přirozený proces obnovy pokožky a redukovat viditelně vrásky a linky.

Extra porce péče: Vyzkoušejte pleťovou esenci

Pleťová esence má lehkou vodovou konzistenci a používá se po vyčištění pleti. Dokáže hydratovat, zlepšit čistotu pleti a revitalizovat ji. 

Jak aplikovat pleťovou esenci?

Po vyčištění pleti nalijte do dlaní asi dva střiky, stiskněte dlaně k sobě, abyste navlhčili obě ruce a vklepejte na obličej a krk. Před nanesením ošetřujícího nebo hydratačního krému počkejte několik minut, dokud se zcela nevstřebá. Používejte ráno a večer.

Náš tip:

Pleťová esence Cold Plasma Plus+

Zaměřuje se na ztrátu jasu, nerovnoměrnou texturu a nerovnoměrný tón pleti. Vyrovnávací esence se rychle vstřebává, intenzivně hydratuje a jako celá řada Cold Plasma Plus+ využívá unikátní patentovaný systém tekutých krystalů pro rychlejší a účinnější vstřebávání klíčových složek do povrchu pleti. Zanechává pleť hladkou, vypnutou, revitalizovanou a rozzářenou.