Ester vitaminu C: ideální zimní ingredience pro svěží a zářící pleť

Použití vitaminu C v přípravcích pro péči o pleť má řadu nezpochybnitelných výhod, jeho tradiční forma má však i své stinné stránky. V Perricone MD jsme se jim dokázali vyhnout. Unikátní patentovaný ester vitaminu C poskytuje skincare produktům všechny benefity klasického vitaminu C. Bez otazníků, bez negativ a bez kompromisů.

Vitamin C, ve své tradiční formě zvaný kyselina L-askorbová, nalezneme ve složení přípravků pro péči o pleť velmi často. Existuje pro to řada dobrých a snadno pochopitelných důvodů: vitamin C má významné antioxidační účinky, pomáhá tedy buňky pokožky účinně chránit před oxidativním stresem. Působí protizánětlivě – proto se často přidává do přípravků proti akné –, bojuje proti známkám stárnutí pleti, regeneruje ji, tonizuje a navrací jí pružnost.

Při použití vitaminu C v jeho tradiční formě ale za všechny tyto benefity platíme nevyhnutelnou daň. Kyselina L-askorbová je rozpustná ve vodě, a skrze lidskou pokožku se proto velmi špatně vstřebává. Ve větších dávkách může působit dráždivě a paradoxně tak přispívat k tvorbě akné. Navíc je nestabilní, rychle se rozpadá a její využití v kosmetických přípravcích zkracuje dobu jejich použitelnosti po otevření na pouhých šest měsíců. Pod UV zářením se ve směsích může rozkládat a ztrácet své vlastnosti už po pouhých 24 hodinách.

Jak tedy využít výhod vitaminu C a zároveň se vyhnout negativům?

Zakladatel Perricone MD, doktor Nicholas Perricone, se účinky vitaminu C ve své laboratoři dlouhodobě zabýval. Výsledkem jeho mnohaletého výzkumu je unikátní, přímo pro Perricone MD patentovaná molekula esteru vitaminu C. Látka, která si ponechala všechny nezpochybnitelné výhody klasického vitaminu C, vzniká jeho smísením s kyselinou palmitovou, získávanou z palmového oleje. Díky tomu je rozpustná v tucích, takže velmi snadno překonává kožní bariéru a do hlubokých vrstev pokožky se jí dostane až sedmkrát vyšší množství. Navíc je stabilnější, rozkládá se po znatelně delší době, nedráždí a nezpůsobuje zarudnutí pleti.

Rozzářená pleť uprostřed dlouhé a náročné zimy? Žádný problém!

V zimních měsících dostává lidská pokožka často velmi zabrat. Krátké dny poskytují jen omezené množství slunečního svitu, zatímco neustálý chlad a vlhkost postupně vyčerpávají její rezervy a v důsledku přispívají k nejrůznějším potížím od diskolorací a tmavých skvrn až po známky předčasného stárnutí, jako jsou jemné linky a vrásky. Pokožka obličeje je navíc na rozdíl od zbytku těla běžně nechráněná a všem těmto vlivům je denně vystavována přímo. Proto je v této době více než kdy jindy důležité o ni pečovat, chránit ji a dodávat potřebnou hydrataci, živiny a vitaminy.

Ester vitaminu C je právě takovou ideální zimní ingrediencí. Rozjasňuje, chrání, zklidňuje, zamezuje diskoloracím i tmavým skvrnám. Jeho protizánětlivé účinky navíc napomáhají předcházet stárnutí pleti. V Perricone MD jsme mu proto věnovali celou produktovou řadu plnou nabitých a vysoce účinných přípravků pro každodenní péči o pleť.

Vitamin C Ester CCC+ Ferulické rozjasňující sérum 20 % je ultra efektivní, účinnými látkami nabité sérum, které si dokáže poradit i s pokročilými diskoloracemi a tmavými skvrnami. Díky unikátnímu fosfolipidovému doručovacímu systému proniká toto sérum snadno do hlubších vrstev pokožky, kde může působit intenzivně a dlouhodobě. Ester vitaminu C se v něm snoubí se dvěma dalšími formami tohoto vitaminu v maximální, dvacetiprocentní koncentraci. Za rozjasněnou a viditelně hladší pletí kromě nich stojí také antioxidační vitamin E a kyselina ferulová účinně chrání před škodlivými volnými radikály.

Vitamin C Ester Rozjasňující sérum na obličej oživuje matnou, ochablou pleť a zbavuje ji menších diskolorací a tmavých skvrn. Okamžitě rozjasňuje a postupně také tonizuje a navrací pleti jednotnou, hladkou texturu. Antioxidační účinky se v něm násobí díky obsahu vitaminu E a kyselina ferulová působí proti volným radikálům, stejně jako proti vráskám a jemným linkám.

Vitamin C Ester Rozjasňující liftingové sérum na obličej je lehké sérum zacílené především na postupné zpevnění a vytažení pokožky obličeje. Jemná mikroexfoliace spolu s vyživujícími složkami a esterem vitaminu C působí jako dokonalá kombinace pro rozjasněnou, pevnější pleť s rovnoměrnou texturou. Kyselina glykolová hloubkově hydratuje a jemně exfoliuje, zatímco komplex mědi udržuje pleť hydratovanou a ta se postupně stává pružnější a hladší.

Vitamin C Ester Rozjasňující čisticí gel jemně, ale účinně odstraňuje z obličeje líčidla i další nečistoty, zároveň ale nevysušuje a v pokožce tak zůstávají nezbytné přírodní oleje. Kromě toho ji zanechává svěží, tonizovanou, rozjasněnou a znatelně hebčí. Díky DMAE ji zároveň chrání proti škodlivým vnějším vlivům a komplex mědi ji udržuje hydratovanou a navrací jí elasticitu.

Vitamin C Ester Hydratační rozjasňující krém s SPF 30 chrání pleť nejen proti agresivním vlivům z vnějšího prostředí, ale také proti škodlivým účinkům slunečního záření. Využívá k tomu minerální sluneční ochranu, která je k pokožce šetrnější než klasické filtry a působí jako neviditelný štít jak proti UVA, tak proti UVB záření.  Pomáhá tak předcházet nejen spálení, ale také fotopoškození a předčasnému stárnutí. Okamžitě hydratuje, osvěžuje, rozjasňuje a díky kyselině alfa lipoové působí proti známkám stárnutí, jako jsou vrásky a jemné linky.

Vitamin C ester rozjasňující noční péče přes noc pracuje na tom, aby vaše pokožka byla každé ráno rozjasněná, svěží a také o něco hebčí, pevnější a pružnější. Pomáhá sjednocovat barevný tón pleti a redukovat tmavé skvrny, diskolorace i takzvané fotopoškození, zapříčiněné slunečním zářením. Kyselina glykolová zajišťuje jemnou, ale okamžitou a efektivní exfoliaci, zatímco aminokyseliny se starají o intenzivní hydrataci a postupně pleť zpevňují a dodávají jí pružnost.

Chraňte svou pleť a věnujte jí v chladném zimním období obzvláštní péči. Produkty s esterem vitaminu C jsou perfektní volbou, když chcete udržet svou pokožku rozjasněnou, svěží, zářící a zdravou po celý rok.