12 způsobů, jak zvládnout vánoční stres

Víme, že přijde, a stejně nás každý rok zastihne nepřipravené. Přes všechna předsevzetí, že si to letos lépe zorganizujeme, začneme s vánočními nákupy dříve, je to najednou zase tady. A mezi všemi těmi přípravami, výzdobou, Mikulášem a běžnými každodenními povinnostmi se pomalu vkrádá tísnivý pocit zvaný vánoční stres.

I krátkodobý stres jako ten vánoční si vybírá svou daň – na nás i na naší pleti. Zhoršuje se kvalita spánku, pro uklidnění častěji saháme po nezdravém jídle (vítej, vánoční cukroví), vynecháváme cvičení a zanedbáváme běžné rutinní činnosti včetně pravidelné péče o pleť. Zvýšená hladina stresového hormonu kortizolu navíc může odstartovat celou škálu zánětlivých procesů vedoucích k řadě nepříjemných důsledků, jako jsou pupínky nebo vysušená pokožka. Pokud se hladina stresu a zánětlivé procesy dlouhodobě neřeší, může docházet i ke vzniku jemných linek.

Co s tím? Adventní shon tu je a bude, na tom nic nezměníme. Naučit se zvládat vánoční stres ale možné je. Vraťme se zpátky k sobě a snižme hladinu stresu tím, že o sebe začneme zase každý den pečovat. Přinášíme vám několik tipů, jak s pomocí skincare rutiny a malých úprav životního stylu prožít toto náročné období klidněji, v menším stresu a navíc se zdravou a zářící pletí.

12 kroků pro péči o pleť

1. Začněte čištěním

Vyčištění pleti odplaví nečistoty, které ucpávají póry a odstraní přebytečný kožní maz i líčidla. Zároveň ale také připraví pleť na to, aby dokázala kvalitně vstřebat účinné látky obsažené v dalších přípravcích. Každodenní rituál čištění pleti je perfektní nejen pro váš obličej, ale také jako příslib další pravidelné péče, kterou si odteď budete dopřávat.

Hledáte přípravek pro čištění pleti? Vyživující čisticí gel z řady High Potency Classics je ideální.

2. Tonizujte

Potřebujete vy i vaše pleť tak trochu probrat? Kvalitní peeling dokáže pokožku okamžitě rozzářit a tonizovat.
No: Rinse Exfoliační peeling s příjemně tekutou konzistencí hydratuje, rozjasňuje, minimalizuje rozšířené póry i černé tečky a s postupem času také vyhlazuje jemné linky. Povrchové buňky pokožky se navíc při jeho pravidelném používání obnovují výrazně rychleji.

3. Zahajte cílenou léčbu

Zaměřte se na konkrétní problémy své pleti a věnujte jim cílenou péči. Poděkuje vám jak vaše pokožka, tak vaše sebevědomí: se zdravější pletí získáte zpět také pocit kontroly, kterého se ve stresových obdobích často nedostává. Zvolte si přípravek na míru vašim potížím – anebo sáhněte po Koncentrovaném séru na obličej Cold Plasma Plus+, které posiluje devět nejviditelnějších známek zdravé pleti s mladistvou vizáží. Výrazně díky němu redukujete jemné linky i vrásky, nejednotnou texturu i tón pleti, ochablost, diskolorace, zarudnutí a ztrátu pevnosti.

4. Hydratujte, hydratujte, hydratujte!

Dostatečná hydratace je o to důležitější, když se cítíte vyčerpaní a pod tlakem. A to i pro vaši pleť. Dehydrovaná pleť je na pohled suchá, ochablá a vystupují na ní vrásky i jemné linky. Dobrý hydratační přípravek jí dodá potřebnou vláhu a navrátí objem i pevnost. Hydratační a zpevňující krém na obličej High Potency Classics se díky oleji z ořechů kukui snadno vstřebává, zvlhčuje a DMAE a vitamin E zároveň pleť vypínají a dodávají jí objem.

5. Chraňte se před poškozením sluncem

Sluneční UVA i UVB záření mohou pokožku poškodit na buněčné úrovni a urychlit tak proces jejího stárnutí. I proto je ochrana před poškozením v budoucnu za pomoci kvalitního hydratačního přípravku s ochranným faktorem zásadní součástí péče o pleť. Vitamin C Ester Hydratační rozjasňující krém s SPF 30 s minerální sluneční ochranou působí jako neviditelný štít proti slunečním paprskům. Antioxidační vitamin C a kyselina alfa lipoová navíc pleť chrání proti poškození volnými radikály a dalším agresivním vnějším vlivům.

6. Pečujte o oční okolí

Váčky pod očima, nateklá víčka, jemné linky a vrásky… špatné návyky, jako jsou nedostatek spánku, konzumace slaných potravin, pití alkoholu, a s nimi spojená dehydratace se vždy nejprve projeví v citlivé oblasti okolo očí. Rozjasněného a mladistvě vypadajícího očního okolí docílíte s cílenými hydratačními přípravky, jako je Essential Fx Acyl-Glutathione Liftingové oční sérum. Speciálně vyvinuté sérum s ultra antioxidačním patentovaným Acyl-Glutathionem minimalizuje tmavé kruhy pod očima, vyhlazuje vrásky a zmírňuje otok. Trojice hydratačních olejů bohatých na omega mastné kyseliny se směsí vitaminů ze skupiny F zároveň navrací pokožce pružnost.

7. Nezapomeňte na krk

Na citlivou a křehkou pokožku krku se při péči o pleť často zapomíná, třebaže právě na ní se známky stárnutí projevují rychleji než jinde. Může za to skutečnost, že pokožka krku je tenčí než v ostatních částech těla. Ve chvíli, kdy kvůli přirozenému procesu stárnutí začne přicházet o zásoby kolagenu a elastinu, jsou na ní změny brzy patrné. Svou roli hraje i gravitace: přirozená struktura pleti se postupně rozpadá, gravitace stahuje pokožku krku k zemi
a ta tak viditelně ochabuje. Předejít viditelným známkám stárnutí v citlivé oblasti krku a napravit ty, které už se stačily vytvořit, je možné díky speciálně vyvinutým přípravkům. Cold Plasma Plus+ Zpevňující krém pro oblast brady a krku díky DMAE a peptidům zpevňuje a tvaruje, zatímco zapouzdřený kofein vypíná ochablou pleť.

8. Vylepšete svůj make-up

Chystáte se na všechny sváteční dny nalíčit, abyste vypadala upraveně a cítila se dobře? A co kdyby to navíc šlo s nějakým benefitem navíc? Polomatné Make-up sérum s SPF 20 z řady No Makeup Skincare je navržené tak, aby bylo vrstvitelné, a zároveň obsahuje neuropeptidy, které pokožku viditelně vyhlazují a zjemňují. Antioxidant bisabolol chrání a rozjasňuje a sedmikráskový extrakt sjednocuje tón pleti, která díky tomu vypadá okamžitě dobře a s postupem času ještě lépe.

9. Dodejte pleti sílu i ve spánku

Ve spánku odpočívá a dobíjí baterie nejen naše tělo a mysl, ale také naše pleť. Její přirozený regenerační cyklus můžete podpořit a zesílit správně zvolenými přípravky. Intenzivní Rozjasňující noční péče z řady Vitamin C Ester obsahuje vysoce účinný ester vitaminu C, exfoliační kyselinu glykolovou a zpevňující aminokyseliny. Díky této nabité směsi se budete každý den probouzet s rozjasněnou, hladší a zářící pletí.

10. Podejte si pomocnou ruku

Nalijme si čistého vína – při péči o pleť se často natolik soustředíme na oblast nad krkem, že pokožku rukou a těla doslova přehlížíme. Na vytížené pokožce rukou se přitom známky dehydratace a stárnutí projevují velmi brzy. Kvalitní krém na ruce ji udrží pružnou, hebkou a minimalizuje známky papírové kůže. Cold Plasma Plus+ Pečující krém na ruce intenzivně hydratuje a chrání přirozenou kožní bariéru díky bambuckému máslu, fosfolipidům
a glycidu.

11. Suplementujte

Krása a zdraví jsou záležitostí vnitřních procesů, které se navenek projeví i zdravou, rozjasněnou pletí. Díky každodennímu užívání doplňků stravy pro celkové zdraví bude i vaše pokožka postupně vypadat mladistvější
a rozzářená. Doplňky stravy ve formě rozpustného nápoje Super Greens a Super Berry s Acai zajišťují tělu každý den extra přísun potřebných látek, jako jsou vitaminy A, C a řada vitaminů ze skupiny B, kyselina listová, probiotika, biotin nebo niacin. Podpoříte tak s nimi činnost imunitního systému, svaly, kosti, normální psychickou činnost a mnoho dalšího.

12. Dopřejte si dárek

Vánoce jsou časem obdarovávání, tak proč si nedopřát kvalitní kosmetiku? Dárkové sady produktů High Potency Classics a Cold Plasma Plus+ obsahují ty nejnabitější přípravky pro skutečný a dlouhodobý upgrade vaší skincare rutiny a začátek cesty k zdravější, mladistvější a zářivější pleti.

Pečujte o sebe i jinak

Hodilo by se vám ještě pár tipů, jak během svátků zůstat zdravá, klidná a odpočatá a nepropadnout vánočnímu stresu? Tady jsou:

  • Udržujte si zdravé návyky

Když se život žene chaoticky vpřed, je důležité zůstat nohama pevně na zemi. Zdravá denní rutina tomu dokáže výrazně napomoci. Slibte si, že neustoupíte ze svého pravidelného cvičení, času, kdy chodíte spát, nebo ranních rituálů.

  • Pozor na vánoční cukroví

Dopřejte si ho, ale nepřežeňte to. Velké množství cukru a rafinovaných sacharidů může způsobit nárůst hladiny cukru v krvi, což následně zhoršuje již probíhající záněty v těle i v pokožce. Vybírejte si cukroví uvážlivě a po zbytek času konzumujte zdravé bílkoviny, velké množství zeleniny, ovoce a zdravých tuků.

  • Hýbejte se

Cvičení pomáhá udržet v normě hladinu stresu i zánětlivých procesů v těle. Vyhraďte si každý den chvilku na pohyb, který vám rozproudí krev. Zajděte si na procházku, zvedejte činky nebo si zacvičte jógu.

  • Odpočívejte

Odpočinek je stejně důležitý jako cvičení. Při relaxaci vaše tělo regeneruje. I přes nabitý předvánoční program choďte každý den spát v rozumnou dobu. A nestyďte se občas si naordinovat chvilku nicnedělání na gauči.

  • Naplánujte si cíle pro příští rok

Sváteční čas je ideální pro to, abychom se zamysleli nad uplynulým rokem a nastavili si nové cíle pro ten další, ať už v oblasti péče o pleť nebo jakékoli jiné. Zauvažujte nad tím, jaké zvyky byste ráda dodržovala a čeho byste v následujících měsících chtěla dosáhnout. V lednu pak můžete rovnou začít převádět své plány do praxe.