Proti proudu času: Jak pečovat o pleť ve 30, 40 nebo 50+ letech?

Struktura pleti se mění během celého života, proto i péče o ni se přizpůsobuje věku. Jak se naučit pečovat o pokožku, aby působila svěže a zdravě navzdory přibývajícím rokům?

Když je vám 30 let...

Na vaší pleti se možná ještě neprojevují známky stárnutí, přesto jí dopřejte pravidelnou péči. Je důležité hýčkat svou krásu v době, kdy ještě nejsou problémy tolik patrné. Při výběru kosmetiky byste měla dobře znát svou pokožku a přípravky volit podle typu pleti.

 • I kolem třicítky se mohou některé dámy potýkat s pupínky a nedokonalostmi pleti se sklony k akné. V takovém případě by se péče měla zaměřit na zklidnění, zmatnění, uvolnění ucpaných pórů a součástí skin care rutiny by měla být i jemná exfoliace, tedy odstraňování odumřelých kožních buněk.
 • Pokud je vaše pleť citlivá, volte šetrné hypoalergenní přípravky, které zmírňují podráždění a pokožku zklidňují. Účinnou látkou je například kanabidiol neboli CBD.
 • Při pohledu do zrcadla můžete začít objevovat první jemné vrásky nebo pavučinky kolem očí. Zastavte je zavčasu, než se rýhy prohloubí!

Naučte se každodenní skin care rutinu!

Staré známé pořekadlo praví: „Co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš.“ A platí to i o pleti. Důležité je vytvořit si pravidelné návyky, které si člověk zautomatizuje. S věkem nám pak pokožka naši péči „spočítá“... 

 1. Důkladné odlíčení a čištění pleti: Večer odstraňte make-up, nečistoty i odumřelé buňky. Vyzkoušejte tzv. double clease metody. Pleť nejprve vyčistíte produktem na bázi oleje a pak přípravkem na bázi vody nebo povrchově aktivních látek.
 2. Tonizujte: Po vyčištění pleti navlhčete odličovací tampon tonikem a naneste na vyčištěnou pleť. Není potřeba oplachovat.
 3. Aplikujte sérum: Až tonikum zaschne, můžete nanést sérum, které v sobě ukrývá vysokou koncentraci aktivních látek, minerálů, vitaminů a živin.
 4. Naneste noční krém dle typu pleti: Přitom můžete pokožku jemnými pohyby konečky prstů směrem nahoru a do stran promasírovat a tím jí dopřát lifting.
 5. Na oční okolí nanášejte speciální sérum a krém pro tuto oblast.
 6. Jednou týdně aplikujte pleťovou masku pro váš typ pleti.
 7. Pravidelný peeling odstraňuje odumřelé kožní buňky. Četnost závisí na typu pleti – u mastnější lze provádět jednou až dvakrát týdně, u suché a citlivé aplikujte méně často.
 8. Ranní rutina: Zbavte pleť po noci nečistot mycím gelem či pěnou a opláchněte. Poté použijte tonikum a následně naneste pleťové sérum. Pak přichází na řadu denní krém a péče o oční okolí. Na závěr ranní rutiny nezapomeňte na krém se SPF ochranou před slunečními paprsky.

Náš tip

Řada High Potency Classics

Tato řada je určena pro všechny typy pleti. Redukuje vrásky do šířky, délky i hloubky, zároveň bojuje také se ztrátou pevnosti a nejednotností v textuře a tónu pleti, ale i s rozšířenými póry. Hlavními účinnými látkami jsou kyselina alfa-lipoová a DMAE.

Když je vám 40 let...

Pečující rutinu už máte jistě zažitou, ale vaše pleť se s přibývajícími roky potýká i s novými nástrahami, jelikož se mění její struktura. 

 • Pokožka se ztenčuje, je křehčí, povadá a přibývají vrásky. Ještě více než kdy jindy je nyní potřeba hydratace!
 • Mohou se také objevovat pigmentové skvrny, tedy tmavé flíčky vznikající kvůli nadměrné produkci melaninu. Na vině můžou být vedle stárnutí také hormonální změny, záněty kůže, anebo působení slunečního záření. Proto platí, že je „must have“ používat opalovací krém s ochranným SPF faktorem. S tmavými skvrnami můžete bojovat i tím, že do své rutinní péče zařadíte produkty s vitaminem C.
 • Hýčkejte svou pleť čím dál více! Kromě každodenní rutiny si dopřejte také pravidelnou návštěvu profesionální kosmetičky, včetně masáže obličeje. Pokud jste dosud neobjevila obličejovou jógu, je nejvyšší čas s ní začít – i toto jednoduché cvičení obličejových svalů může pomoci jako přirozený lifting.

Náš tip

Řada Essential FX Acyl-Glutathione

Ať už vás trápí hluboké vrásky, rýhy nebo papírová kůže, nejpokročilejším řešením je řada Essential FX Acyl-Glutathione. Její účinnou složkou je acyl-glutathion. Skládá se ze 3 aminokyselin, je hlavním antioxidantem v těle a jako součást komplexní péče o pleť může pomoci vyhladit hluboké vrásky a rýhy. Další složkou je směs vitamínu F. Oleje ze lnu, chia a makadamových semínek dlouhodobě obnovují pružnost, intenzivně hydratují a obnovují ochrannou hydratační bariéru pokožky.  

Když je vám 50 let a více...

Kolem padesátky se u žen obvykle objevuje takzvané klimakterium – vyhasínají vaječníky, proto se snižuje hladina ženských hormonů estrogenu a progesteronu. Tyto hormonální změny provázející menopauzu mívají často velký vliv na celý organismus, včetně pleti.

 • Pokožka je dehydratovaná, a navíc dochází k degradaci kolagenních vláken. Výsledkem je ztráta pevnosti, povadlost, tenká a vysušená pokožka, která bývá často i podrážděná či zarudlá. Dehydrataci nahrává i skutečnost, že je narušena ochranná lipidová bariéra. Tím pádem pokožka ztrácí schopnost zadržovat vodu.
 • Hormonální změny se mohou projevit i takzvaným perimenopauzálním akné, které se objevuje ještě před vynecháním menstruace.
 • Důležité: Kromě pokožky obličeje a očního okolí pečujte také o svůj krk a dekolt!

Náš tip:

Řada produktů Neuropeptide

Nejvyspělejší a nejkomplexnější řada Neuropeptide byla vyvíjena dlouhých 20 let! Poradí si se zralou pletí i hlubokými vráskami.

 • Řada Neuropeptide je určena pro suchou, velmi ochablou pleť se ztrátou pružnosti, hluboké rýhy a vrásky. Přípravky navracejí pleti pružnost a minimalizují poškození slunečním zářením.
 • Neuropeptidy jsou přirozenou součástí naší pokožky. S přibývajícími lety jich však začíná ubývat, proto je nutné je doplňovat kosmetickými přípravky. Mají schopnost aktivovat neurotransmitery v kůži. Výsledkem je vyhlazená pleť a redukce vrásek. Neuropeptidy jemně pročistí pokožku a podpoří její ochranu.
 • Krásnou pleť zajistí zpevňující hydratační krém Neuropeptide Firming Moisturizer a noční krém Neuropeptide Night Cream. Nezapomeňte pečovat také o oční okolí díky zpevňujícímu a rozjasňujícímu očnímu krému Neuropeptide. Komplex peptidů vyhladí vrásky okolo očí, zbaví vás nevzhledných „vějířků“ kolem koutků očí a vypne povadlou kůži očního okolí. Oblast krku a hrudníku omladí sametově hebký krém Neuropeptide Restorative Neck & Chest Therapy Broad Spectrum SPF 25

Věk je jen číslo...

Stav pleti nemusí být dán pouhým počtem svíček na narozeninovém dortu. Podepisuje se na ní celá řada dalších faktorů, včetně genetiky, životosprávy, kouření, životního prostředí, nadměrného slunění a mnoha dalších vlivů. A samozřejmě také záleží na tom, jak se o své tělo a pleť celoživotně staráte. Nebojte se proto přibývajících roků – díky správné péči můžete plout proti proudu času a přirozené procesy stárnutí zpomalit. Mezi důležité faktory patří i psychika. Berte proto život s lehkostí a nenechte se věkem stresovat. Vždyť je to jen číslo!