Jak zvládnout vánoční shon?

Mikuláš za námi, před námi ale dost možná ještě kupa povinností.Jak zvládnout nákupy dárků, výzdobou, pečení cukroví, dotahování pracovních projektů v klidu a pohodě? V Perricone MD vám přinášíme několik tipů, jak prožít celý ten adventní shon ve větším klidu díky pravidelné skincare rutině. Zdravější, rozzářenou pleť dostanete pod stromeček jako bonus.

  1. NEZANEDBÁVEJTE ČIŠTĚNÍ

Nejen vánoční, ale také jakýkoli jiný stres má na svědomí stresový hormon kortizol. Jeho zvýšená hladina dokáže v těle nastartovat řadu zánětlivých procesů, které se na pokožku propíšou v podobě nepříjemných pupínků a dalších nežádoucích projevů. Kvalitní přípravek pro čištění pleti odplaví veškeré nečistoty, odstraní přebytečný kožní maz i zbytky líčidel. Zabrání tak ucpávání pórů, a navíc dokonale připraví pleť pro použití dalších přípravků.

  1. TONIZUJTE

Krok, který se rozhodně nevyplatí vynechat. Dobrý peeling je totiž pro pokožku jako první pomoc. Okamžitě ji osvěží, rozzáří a tonizuje, a dodá vám tak instantní dávku sebevědomí. Vitamin C Ester Denní rozjasňující a exfoliační peeling navíc obsahuje komplex AHA/PHA, díky kterému postupně vyrovnává tón pleti, a kyselinu ferulovou, která napomáhá vyhlazování vrásek i jemných linek.

  1. HYDRATUJTE, HYDRATUJTE, HYDRATUJTE!

Pitný režim je klíčový nejen pro nás. Hydratovaná pleť je přirozeně pevná, pružná, neztrácí objem a dokáže mnohem lépe reagovat na nejrůznější šoky a nepříznivé vlivy. Kvalitní hydratace navíc do značné míry předchází tvorbě vrásek a jemných linek.

Nezbytnou vláhu pokožce dodá třeba Intenzivní hydratační krém s kyselinou hyaluronovou z řady High Potency Classics. Působí jako vynikající výživa i pro extrémně suchou pleť a díky DMAE a extraktu z listu rozmarýnu navíc pleť zanechává vypnutou a chráněnou před vnějšími agresory.

  1. DOVOLTE SI BÝT KRÁSNĚJŠÍ

Dobrý pocit nejen ze svátečních dnů zajistí také kvalitní make-up. Řada No Makeup Skincare je unikátním spojením efektivní péče o pleť a přirozeného líčení. Udělejte si radost novou vyživující řasenkou, rtěnkou, make-up sérem nebo třeba  tekutými očními stíny a dopřejte si pár minut, které věnujete jen sobě. A třeba i jen tak, v den, kdy jste doma a vlastně byste to „nepotřebovala“. Dovolit si být krásnější totiž působí jako malé kouzlo, které vám rozzáří celý den.