Pevnější a pružnější pleť trvale a bez rizika

Pevnější a pružnější pleť trvale a bez rizika

Vyhněte se úvahám o plastické operaci a vyzrajte na stárnutí pleti jednou provždy s jedinečným sérem od Perricone MD.

Operace byla kdysi jedinou možností, jak zvrátit běh času a mít pleť zase pevnější, hladší a vypnutější. Plastičtí chirurgové vám přizvedli obočí či oční víčka, nebo dokonce provedli úplný facelifting, po kterém byl obličej oteklý a plný modřin a rekonvalescence trvala velmi dlouho. Dnes máme na výběr množství neinvazivních či téměř neinvazivních metod, jako jsou třeba injekční výplně.

Stále oblíbenější jsou však i jiné způsoby. Patří k nim přírodní facelifting za pomoci přípravků pro péči o pleť, které jsou plné velmi účinných přísad. Tento typ přípravků se od svého původního účelu (jednoduché hydratace pleti) dávno odchýlil a vyvinul se mnohem dál a dnes už skutečně může výrazně pomoci pleť vypnout a zpevnit. Plastickou operaci sice plně nenahradí, ale pomohou vám docílit takových změn, že si dost možná rozmyslíte, zda ji vůbec potřebujete.

V čem jsou výhody nových, neinvazivních způsobů omlazení pleti oproti injekcím nebo operaci? A co dělat, když chcete, aby vaše pokožka byla pevnější a zároveň vypadala maximálně přirozeně?

Neinvazivní možnosti faceliftingu

Na výběr dnes máte nepřeberné množství způsobů a metod, což je ale zároveň nevýhoda – možností je tolik, že zvolit tu správnou si vyžaduje trochu trpělivého zkoumání. Tento článek vám nabídne vše, co potřebujete vědět, abyste se mohli správně rozhodnout.

Výplňové injekce

O co jde?

Výplňové injekce s kyselinou hyaluronovou byly původně vyvinuty k vyhlazování vrásek, dnes se však využívají také jako téměř neinvazivní facelifting. Dodávají objem propadlým oblastem v obličeji, vytahují povadlou pokožku a ta působí pevněji. Podle ASPS byly v roce 2018 injekční výplně druhým nejoblíbenějším minimálně invazivním kosmetickým zákrokem vůbec.

Jaká jsou rizika?

Nežádoucími vedlejšími účinky injekčních výplní jsou krvácení, otoky, podlitiny, nerovnosti, bulky a hrbolky. Roztok je do pokožky potřeba vpravit jehlou, takže výsledky vám nikdo nezaručí. Injekce jsou zároveň drahé a nemají trvalý účinek – je potřeba je opakovat každého půl roku až rok a s každou další dál krvácí vaše peněženka.

Jak dosáhnout téhož výsledku jinak: Růstový faktor

S lokální léčbou možná nedosáhnete tak okamžitého účinku jako s injekcí, zato však docílíte skutečné dlouhodobé změny – a navíc bez podlitin a velkých výdajů.

Díky růstovému faktoru omládne pleť nejen na pohled. Zjednodušeně řečeno růstový faktor přikáže vaší pokožce, aby se vytáhla a zpevnila. Zásadní jsou také ingredience podporující hydrataci pleti – například membrána z vaječných skořápek, která posiluje přirozenou ochrannou vrstvu pokožky a ta je díky tomu pevná a bohatá na kolagen.

Procedury pro vypnutí pokožky

O co jde?

Jedná se o nechirurgické faceliftingové procedury, které stimulují kolagen ze škáry (prostřední vrstva kůže, odborně dermis), což postupem času pleť vypíná a zpevňuje. Spadají sem radiofrekvenční a ultrazvuková terapie. Radiofrekvenčními či ultrazvukovými vlnami se zahřeje kolagenová vrstva (kolageny jsou bílkoviny, které zajišťují pleti její pevnost a hebkost) a ta se následně stáhne a vypíná pokožku. Navíc se zvýší produkce kolagenu na příštích několik měsíců. Někteří dermatologové využívají radiofrekvenční terapii spolu s mikrojehličkováním, při kterém se pokožka ošetřuje nástrojem ve tvaru válečku posetého malými jehličkami. Pokožka je pak nucena opravit všechna drobná poranění, přičemž se zvýší produkce kolagenu a růstových faktorů, a radiofrekvenční a ultrazvukové vlny díky tomu zároveň proniknou hlouběji.

Jaká jsou rizika?

Radiofrekvenční a ultrazvuková terapie mohou mít za následek zarudnutí, popáleniny, zjizvení a změny barvy pleti. Podobně jako injekční výplně jsou dražší a nepůsobí trvale. K dosažení kýžených výsledků budete muset podstoupit tato ošetření mnohokrát a každé z nich si také znovu zaplatíte.

Jak dosáhnout téhož výsledku jinak: Retinol

Derivát vitamínu A zvaný retinol je ideálním řešením, pokud chcete mít pleť vytaženou a zpevněnou. V Perricone MD jsme obvykle nestabilní retinol uzavřeli v matrici na polymerové bázi, díky čemuž je nejen stabilní, ale také dlouhodobě aktivní a řízeně se uvolňuje tam, kde je ho nejvíc potřeba. Jediným rizikem je lehké podráždění pokožky, většina lidí však pravidelnou retinolovou péči snáší zcela bez obtíží.

Proč bojovat proti stárnutí pleti s lokálně aplikovanými prostředky?

Více či méně invazivní zákroky a procedury mají své opodstatnění, zvláště pokud chcete relativně rychle docílit výrazných změn. Mají ale také řadu významných stinných stránek. Kvalitní neinvazivní péče o pleť oproti tomu nabízí množství výhod prakticky bez rizika. Dosáhnete díky ní zdravější, viditelně pevnější a pružnější pleti přirozeně a dlouhodobě. Správná volba přípravků pro každodenní péči vám navíc může pomoci zabránit změnám pokožky, kvůli nimž byste časem zvažovali plastickou operaci.

Jasná jednička pro neinvazivní facelifting?

High Potency Growth Factor Firming & Lifting Serum od Perricone MD je průlomovým přípravkem pro péči o zralou pleť. Zajišťuje doposud nejznatelnější lifting obličeje vůbec díky jedinečné kombinaci retinolu, růstových faktorů a membrány z vaječných skořápek. Přípravky na bázi retinolu najdete běžně v kterémkoli obchodě s kosmetikou, občas je možné narazit i na přípravky obsahující růstové faktory. Naše sérum je však výjimečné právě díky kombinaci těchto dvou vysoce účinných látek, doplněných o skořápkovou membránu, díky čemuž je pleť viditelně pevnější a vytaženější.

Retinol je v přípravku High Potency Growth Factor Firming & Lifting Serum zapouzdřený na polymerové bázi, takže zůstává aktivní a kdykoli se cíleně uvolňuje tam, kde je ho nejvíc potřeba. Růstové faktory jsou syntetickou, laboratorně vyvinutou verzí bílkovin, které se přirozeně vyskytují v pokožce a napomáhají jejímu omlazování, které jde ruku v ruce se zpevněním. Skořápková membrána pomáhá pleti zachovat si vlhkost a tím pádem také pružnější vzhled.

Teď už je to jen na vás. Půjdete kvůli mladistvější pleti pod nůž, nebo raději dvakrát denně použijete sérum na obličej? Pro nás jsou jasnou neinvazivní volbou inovativní, vědecky prověřené přísady, díky nimž je pleť nejen pocitově hydratovaná, ale také vytažená, pevnější, sjednocená, zdravější a zářící. Už napořád!