I stárnoucí pleť může postihnout akné. Nedělejte kompromisy, vyzrajte na obojí.

I STÁRNOUCÍ PLEŤ MŮŽE POSTIHNOUT AKNÉ. NEDĚLEJTE KOMPROMISY, VYZRAJTE NA OBOJÍ.

Trápí vás akné, i když vám už dávno není patnáct? Nejste v tom sami. Akné u dospělých je stále častější problém – podle výzkumů se s ním potýká až 85 procent dospělých žen a 15 procent mužů. Jak si s ním poradit, abyste přitom neskončili v začarovaném kruhu?

Akné je kožní onemocnění, které má tři hlavní příčiny: nadbytek kožního mazu, škodlivé bakterie a zánět. Běžně používané přípravky pro jeho léčbu pleť odmašťují nebo zbavují bakterií, často však nešetrně až agresivně, což může pokožku vysušovat, vést k dalším zánětům a k porušení kožního mikrobiomu (ochranné vrstvě pleti tvořené rozmanitým ekosystémem bakterií, které zde žijí). Výsledkem bývá podrážděná, citlivá, přesušená pokožka a přetrvávající akné.

V Perricone MD jsme vyvinuli kolekci přípravků Blemish Relief, která je přímo určena k péči o zralou pleť se sklony k tvorbě pupínků. Zaměřuje se na všechny tři hlavní příčiny akné a zároveň pleť jemně a citlivě ošetřuje. Díky obsahu prebiotik umožňuje pokožce nejen omezit množení škodlivých bakterií, ale také posilovat stavy těch prospěšných, čímž pomáhá udržet její mikrobiom v rovnováze.

U dospělých je nejsložitější skloubit léčbu akné s péčí o stárnoucí pleť. Přípravky, které se zaměřují na známky stárnutí pleti (jako jsou jemné linky, vrásky, skvrny či ochablá kůže), bývají často drahé a mohou přispívat k ucpávání pórů. Kombinováním různých přípravků můžete pleť podráždit a způsobit si další zánět. Jděte na to od lesa: používejte pouze dva až tři přípravky (předejdete tak riziku předávkování aktivními látkami) a dbejte na to, aby obsahovaly přísady jako retinol nebo alfa/beta-hydroxykyseliny, které se cílí jak na akné, tak na známky stárnutí. Volte takové přípravky, které pleť hydratují, vyživují a omezují její stárnutí, ale zároveň neucpávají póry.

„Zákaznice si bohužel často myslí, že kvůli léčbě akné musí přestat používat přípravky pro péči o stárnoucí pleť. Tak tomu ale není. Existují totiž velmi multifunkční přísady, jako třeba retinol. Napomáhá odstraňování odumřelých buněk a omezuje produkci kožního mazu, takže je ideální pro léčbu akné, zároveň ale působí i proti vráskám. Trik je v tom, vybrat si přípravek s těmi správnými přísadami namíchanými v nejvhodnějším poměru. Pak není nutné upřednostňovat jedno na úkor druhého,“ vysvětluje ředitelka pro vzdělávání společnosti Perricone MD Rosalba Malcone.

Odborníci na péči o pleť v Perricone MD vyvinuli dvě řady přípravků, které vám pomohou jak s viditelnými známkami stárnutí, tak s léčbou akné. Postarají se o vaši citlivou pleť ve dne i v noci, aniž by ji vysušovaly nebo narušily její mikrobiom. Zvolte si tu, která lépe odpovídá vašim potřebám:

Rádi byste se zbavili akné a zároveň pomohli stárnoucí pokožce, aby byla zase pevná a hladká?

Clear & Lift Trio

Pak pro vás Perricone MD má tři přípravky. Obsahují přísady, které pomáhají odstraňovat odumřelé buňky a zbavit se škodlivých bakterií způsobujících akné. Účinně tak bojují proti akné, rozšířeným pórům i zdrsnělé pleti. Díky nové generaci naší speciální polayminové technologie pleť zpevňují a vyživující složky v nich zároveň vyhlazují vrásky.

Krok číslo 1 pro denní i noční péči: Blemish Relief Gentle & Soothing Cleanser

Čisticí pleťová voda pro efektivní péči o zralou pleť a zároveň pro léčbu akné. Má speciální nepěnivé složení a využívá sílu kyseliny salicylové, která hubí bakterie způsobující akné, omezuje množství kožního mazu, uvolňuje póry a zbavuje pleť odumřelých buněk. Obsahuje také sacharózu, která působí jako jemný peeling a pomáhá udržet pokožku zdravou a v rovnováze. Díky zklidňujícímu a vyživujícímu squalanu navíc zanechává pleť hebkou a svěží. Čisticí pleťovou vodu pro zralou pleť Blemish Relief Gentle & Soothing Cleanser používejte každé ráno a večer.

Krok číslo 2 pro denní péči: Blemish Relief Calming Treatment & Hydrator

Jemné pleťové mléko je třeba vetřít každé ráno po vyčištění do pokožky obličeje a krku. Složení s citrulinem a squalanem hydratuje a zklidňuje. Kyselina salicylová jemně odstraňuje škodlivé bakterie, zatímco kyseliny mléčná a jantarová napomáhají zdravému kožnímu mikrobiomu.

Krok číslo 2 pro noční péči: High Potency Growth Factor Firming & Lifting Serum

Velmi účinný krém pro zralou pleť zabraňující jejímu stárnutí. Nová generace naší speciální polyaminové technologie zanechává pleť viditelně vypnutou, pevnou a pružnou. Mezi jeho účinné látky patří například polyaminový růstový faktor, který navrací zralé pleti pružnost a mladistvý vzhled, nebo membrána z vaječných skořápek, která svými hydratačními účinky podporuje ochrannou kožní bariéru a pružnost pokožky. Retinol v zapouzdřené formě pak na pokožce urychluje výměnu buněk. Krém nanášejte vždy večer po vyčištění pleti.

Chcete zatočit s akné a zároveň posílit devět nejviditelnějších znaků zdravé pleti?

Powerhouse Clean & Clear Trio

Řada tří přípravků k léčbě akné a proti stárnutí pleti, která pomáhá předcházet tvorbě akné, a navíc podporuje devět nejviditelnějších známek zdravé, mladistvě vypadající pokožky. Citlivě, ale účinně se postará o jemné linky, vrásky, rozšířené póry, matný vzhled, nerovnoměrnost, nestejný odstín a změny zbarvení pleti, zarudnutí a ztrátu pevnosti pokožky.

Krok číslo 1 pro denní i noční péči: Blemish Relief Gentle & Soothing Cleanser

Čisticí pleťová voda pro zralou pleť s obsahem kyseliny salicylové, sacharózy a squalanu, která účinně hubí bakterie způsobující akné, zbavuje pokožku nadbytečného kožního mazu, uvolňuje ucpané póry a zbavuje pleť odumřelých buněk.

Krok číslo 2 pro denní péči: Cold Plasma Plus+ Advanced Serum Concentrate

Doslova nabušený koktejl účinných látek, který efektivně bojuje na několika frontách a zabraňuje stárnutí pleti. Obsahuje:

  • ester vitaminu C, který pleť postupně vyjasňuje a minimalizuje změny jejího zbarvení,
  • omega 3, 6 a 9 mastné kyseliny, které posilují přirozenou ochrannou vrstvu pleti a její schopnost zadržovat vodu a navracejí jí pružnost;
  • a tripeptid mědi, což je přirozeně se vyskytující komplex tří aminokyselin, které vysušené pleti velmi účinně pomáhají získat zpět pevnost, hebkost a mladistvý vzhled.

Používejte každý den po vyčištění pleti.

Krok číslo 2 pro noční péči: Blemish Relief Retinol Treatment & Moisturizer 

Jemný, vyživující přípravek pro léčbu akné, který pomáhá regulovat tvorbu kožního mazu a odstraňuje vady pleti během spánku. Mimořádně účinná kombinace retinolu, citrulinu a niacinamidu urychluje odlupování odumřelých buněk, odstraňuje zarudnutí pokožky a zanechává ji zklidněnou. Naneste každý večer po vyčištění pleti.

Nemusíte už dělat další kompromisy. Vsaďte na kombinaci kvalitních, vysoce účinných látek a správné péče o stárnoucí aknózní pokožku. Pak už stačí jen trocha trpělivosti – a vaše pleť bude zase svěží, čistá a získá mladistvý vzhled.