Jak s pomocí prebiotik zatočit s akné a být zase v pohodě

JAK S POMOCÍ PREBIOTIK ZATOČIT S AKNÉ A BÝT ZASE V POHODĚ

Vědecké výzkumy ukazují, že akné je škodlivější, než si většina lidí myslí, a může mít značně negativní dopady na naši psychickou pohodu. Velmi účinnou metodou jeho léčby jsou prebiotika, jichž využívá 90denní kůra Blemish Relief pro péči o zralou pleť od Perricone MD.

Akné, uhry, pupínky… kožní onemocnění, kterým někdy trpěl téměř každý (podle výzkumu z roku 2016 se týkalo přes 700 milionů lidí, většinou žen). Stalo se tak běžnou součástí naší společnosti, že ho často využívá i filmová produkce v nejrůznějších situačních komediích. Díváme se na něj jako na něco otravného, ale vlastně neškodného; naší sebeúctě a duševní pohodě však dokáže uškodit velmi významně. Nestačí pouze pátrat po příčinách, je potřeba dívat se také na to, jaké dopady má na kvalitu života – a že to často nic komického není.

Jaký je život s akné

Věděli jste, že život s akné přináší lidem úzkosti, nedostatek sebeúcty i poškozené duševní zdraví? Podle výzkumů hrozí lidem, kteří trpí akné, vyšší riziko klinických depresí či sociální fobie, a mnohdy tak negativně ovlivňuje jejich osobní i společenský život.

Ve studii American Acne and Rosacea Society 42 % mladých pracovníků uvedlo, že je lidé v práci posuzují jinak než ostatní. Podle svého mínění dostávají tito lidé méně pracovních příležitostí a pomaleji stoupají po kariérním žebříčku. Téměř polovina respondentů se za akné natolik stydí, že úplně přestali randit či vyhledávat akce s přáteli. Navíc se jedná o problém, který jen tak nezmizí: podle amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv mohou akné trpět čtyřicátníci i padesátníci.

Existuje nepřeberné množství teorií o tom, co akné způsobuje. Je však již dokázáno, že jeho hlavními příčinami jsou nadbytek kožního mazu, bakterie a zánět.

Naši pokožku běžně obývají biliony bakterií, hub a dalších mikroorganismů. Tento ekosystém, jinak také mikrobiom pokožky, musí být v rovnováze, aby prospěšné bakterie mohly být v převaze nad těmi škodlivými. Když však převáží ty špatné, propukají zánětlivá kožní onemocnění. Podle výzkumů je s akné významně spojena bakterie p. acnes, která se běžně vyskytuje v lidské pokožce a způsobuje záněty mazových žláz a vlasového folikulu. V období puberty tyto žlázy a folikuly dozrávají a vytvářejí větší množství těchto bakterií, na což pleť reaguje vypuknutím akné.

Jak se ho tedy projednou zbavit?

Při léčbě akné je klíčové zaměřit se na to, aby tělu prospěšné bakterie v pokožce zůstaly a odstranily se pouze ty, které mu škodí. Toho lze docílit pomocí prebiotik.

„Prebiotika jsou pro náš kožní mikrobiom jako superpotraviny. Podporují přirozenou rovnováhu pleti a udržují škodlivé bakterie pod kontrolou,“ vysvětluje ředitel pro inovace v Perricone MD Chris Caires. „Jednoduchá prebiotika jako glycerin, sacharóza nebo kyselina mléčná podporují podle vědeckých výzkumů množení prospěšných bakterií tak, aby vyvážily množství obávané bakterie p. acnes.“

Výzkum publikovaný v International Journal of Cosmetic Science zkoumal, zda lokálně podávaná prebiotika mohou mít na akné stejný účinek jako stejně podávaná antibiotika. Po třech týdnech prebiotické léčby se prokázalo významné zlepšení bakteriálního zánětu, aniž by pacienti přišli o prospěšné bakterie v pokožce. U 91 procent pacientů se pleť navrátila ke své přirozené zdravé rovnováze a zůstalo v ní méně bakterií způsobujících akné.

Jak si poradit s akné pomocí kůry Blemish Relief od Perricone MD

Základem 90denní kůry Blemish Relief pro péči o zralou pleť jsou právě prebiotika, která se nenásilnou formou postarají o všechny tři příčiny akné – nadbytek mazu, bakterie způsobující akné a zánět. Neobsahuje agresivní chemikálie, které zabijí veškeré bakterie či pokožku dehydratují, což může vést k porušení rovnováhy a k suché, podrážděné pleti. Kůra Blemish Relief je navržena tak, aby místo toho pracovala s mikrobiomem pokožky, odstranila přebytečný olej a zároveň zanechala pleť hydratovanou.

Pro maximální úspěšnost je zásadní tuto jednoduchou kůru o dvou krocích používat každé ráno a večer. Zlepšení může být patrné již po týdnu, vzhledem k povaze bakterie p. acnes a jím způsobenému zánětu je však maximálních výsledků dosaženo až po 8 až 12 týdnech.

Úspěšně vyléčit akné znamená zvolit si tu správnou péči o pleť, dodržet její pravidelné používání a dopřát jí čas potřebný k tomu, aby vás zbavila nejen vnějších příznaků, ale také skrytých příčin onemocnění. Při pravidelné péči dvakrát denně vám kůra Blemish Relief od Perricone MD poskytne nejen fyzickou úlevu od nemoci, ale také vám umožní osvobodit se od emočních i psychologických dopadů života s ní.