Péče o pleť v zimě: Základem je hydratace!

Chladné klima, mrazivý vítr, nedostatek vlhkosti ve vytopených místnostech. To vše přispívá k tomu, že v zimě je pleť dehydratovaná. Počasí se poručit nedá, ale díky správné péči můžete účinně bojovat proti suché, šupinaté a svědící pokožce.

Hydratace pleti v zimě

V pokožce se nachází voda a je-li pleť dostatečně hydratována, zůstává hladká a zářivá. Na obsah vody v buňkách má ale vliv řada faktorů, včetně životního stylu, zdravotního stavu, věku, stravovacích návyků, dodržování pitného režimu, ale i klimatu. Kožní buňky totiž „nasávají“ vodu nejen zevnitř, ale rovněž zvenčí. Nedostatek vlhkosti v ovzduší proto může způsobovat i suchost pokožky. Právě v zimě jsou místnosti, kde trávíme většinu dne, vytápěné a tím vzniká suchý vzduch.

Navíc nepříznivé povětrnostní podmínky mohou narušovat ochrannou lipidovou vrstvu, která se nachází na nejsvrchnější vrstvě pokožky a zabraňuje úbytku vody. Je tedy důležité tuto kožní bariéru udržet zdravou, aby nepropouštěla ven vlhkost, a naopak nepouštěla dovnitř nežádoucí mikroorganismy, nečistoty či toxiny zvenčí.

Péče o pleť v zimě: Jemné čištění

Aby se udržela kožní bariéra zdravá, je důležité volit při každodenním čištění pleti přípravek, který během mytí účinně rozpouští látky, aniž by však vysušoval pokožku. Hydratační složky, jako je například směs vitamínů F, proto hledejte i v čistících produktech. Skvělý je například čistící a odličovací balzám s chia olejem, který si poradí s nečistotami i zbytky make-upu, zároveň však intenzivně hydratuje a posiluje hydratační bariéru.

Exfoliace prospívá i v zimních měsících

Ačkoliv by se mohlo zdát, že pro suchou a citlivou pleť je peeling škodlivý, ve skutečnosti exfoliace pleti v ziměprospívá. Odumřelé buňky na povrchu pokožky totiž mohou způsobit vysoušení pleti a zabraňovat účinnému vstřebávání dalších produktů péče do pokožky. Opět je ovšem důležité, abyste volili jemný exfoliační přípravek, díky kterému obnovíte povrch pokožky, aby pleť nebyla suchá a šupinatá.

Hydratační sérum a zimní hydratační krém na obličej

Hydratace pokožky je v zimě „must have“! Potřebujete proto přípravky s účinnými složkami, které dokáží pokožku zvlhčit a do kožních buněk natáhnout vodu. Po vyčištění a exfoliaci proto použijte hydratační sérum, například s obsahem kyseliny hyaluronové.

Po aplikaci séra naneste krém. V chladných měsících vyměňte lehký hydratační krém vhodný pro teplé období za zimní hutnější hydratační krém na obličej s výživnými složkami, jako je kyselina hyaluronová nebo omega mastné kyseliny.

Náš tip:

Intenzivní hydratační komplex Cold Plasma Plus+

Jedná se o mimořádně bohatý, víceúčelový přípravek s antioxidanty a hydratačním komplexem plným živin. Tento jedinečný hydratační krém připomíná balzám, intenzivně hydratuje, vyhlazuje, zjemňuje pleť a pomáhá zlepšovat její bariérovou funkci po celou zimu.

Zimní opalovací krém: Chraňte se před sluníčkem!

Obzvlášť, pokud se chystáte na hory, kde jsou sluneční paprsky intenzivnější, nezapomínejte na  opalovací krém se SPF ochranou. Nejen mráz a vítr, ale i ostrý sluneční svit ve vysokých nadmořských výškách pokožku vysušuje, zároveň také UV záření může poškodit vnější vrstvu kůže a narušit tak její ochrannou funkci.

Zařaďte do své zimní péče o pleť obličejový olej

Chcete-li dopřát pleti v zimě extra hydrataci, přidejte do skin care rutiny olej na obličej, který pomáhá obnovit pleť a ochránit ji před poškozením volnými radikály a vnějšími agresory. Obličejový olej můžete použít samostatně tak, že po vyčištění pleti nakapete dvě až tři kapky do dlaní, zahřejete a jemně nanesete na pokožku obličeje a krku. Olej lze používat i ve vrstvách, případně jej smíchat s jinými přípravky. Tím pomáháte hydratovat hlubší vrstvy pokožky.

Náš tip:

Obličejový olej Essential Fx Acyl-Glutathione

Olej s acyl-glutathionem a směsí vitamínů F účinně vyživuje matnou a dehydratovanou pleť, působí proti ztrátě pevnosti, elasticity i objemu, vyhlazuje hluboké vrásky a obličejové rýhy.

Intenzivní zimní péče: Hydratační maska s kyselinou hyaluronovou

Intenzivní a hloubkovou hydrataci můžete pleti dopřát díky pravidelnému používání masky s kyselinou hyaluronovou. Kyselina hyaluronová je přírodní zvlhčující látka, která váže vodu na kolagen, čímž pomáhá pleti vypadat pevnější a plnější. Pouhý jeden gram kyseliny hyaluronové na sebe dokáže navázat až šest litrů vody, což z ní činí jednu z nejvíce hydratačních látek na světě.

Náš tip:

Hydratační maska s kyselinou hyaluronovou High Potency

Poskytuje pleti extra hydrataci díky 4 formám a 2 přírodním stavebním blokům kyseliny hyaluronové. Směs molekulárních hmotností umožňuje účinné vstřebávání kyseliny hyaluronové do různých vrstev pokožky. Vmasírujte dostatečné množství přípravku do čisté a vlhké pokožky, nechte působit 10–15 minut a poté opláchněte teplou vodou.

Péče o rty v zimě: Hydratační balzám na rty

Teploty pod bodem mrazu a nepříznivé povětrnostní podmínky působí také na jemnou pokožku rtů, proto nezapomínejte ani na ochranu v této citlivé oblasti. Mějte u sebe stále pečující hydratační balzám na rty s kyselinou hyaluronovou, který si v případě potřeby naneste, abyste dodali rtům hydrataci i hloubkovou výživu. Budou pak viditelně jemnější, plnější a pružnější.